Wypoczęta cera dzięki zastosowaniu kołdry obciążeniowej

Na wygląd naszej cery ma wpływ wiele czynników. Z pewnością można zaliczyć do nich tryb życia, jaki prowadzimy, odżywianie, aktywność fizyczną, ale też sen. Po dobrze przespanej nocy wstajemy wypoczęci, co odzwierciedla się w postaci naszej niespożytej energii do działania. Wypoczęta jest też cera, dlatego jej wygląd zadowala nas, gdy przeglądamy się w lustrze. Rozważając zakup kołdry obciążeniowej, która zapewnia zawsze spokojnie przespaną noc, warto wiedzieć, że ma ona zbawienny wpływ na wiele aspektów naszego życia w tym również na stan skóry. Zachęcamy do przeczytania przydatnego artykułu.

Co dzieje się, kiedy śpimy?

Krótko mówiąc, kiedy śpimy, regeneruje się cały nasz organizm. Oznacza to, że regeneracji ulega nie tylko psychika, ale też ciało. Cienie i worki pod oczami mogą nas zupełnie nie dotyczyć, jeśli noc zostanie dobrze wykorzystana na optymalne zregenerowanie się od A do Z. Używając kołdry sensorycznej, której głównym zadaniem jest relaksujące obciążenie, zapewniamy sobie nieprzerwany sen. Kiedy jest on odpowiednio głęboki, nasz układ hormonalny wydajnie pracuje. Oznacza to, że produkuje melatoninę i serotoninę – hormony odpowiedzialne za regulowanie snu, nastroju, temperatury ciała oraz odnawianie się i wzrost komórek.

weighted blanket

Kołdra obciążeniowa – brak zarwanych nocy

Użytkownicy kołder sensorycznych nie narzekają na zarwane noce. Zwłaszcza kobiety, którym szczególnie zależy na nienagannym wyglądzie cery, chwalą ich zbawienną rolę. Kołdry zapewniają bowiem brak trudności w zasypianiu, głęboki sen, a co za tym idzie, wpływają na doskonałe samopoczucie następnego dnia oraz promienny wygląd cery.

To właśnie odpowiedni poziom serotoniny jest gwarancją dobrego nastroju. Jeżeli jest on zbyt niski, pojawia się rozdrażnienie oraz zmęczenie, które wywierają negatywny wpływ również na stan skóry. W wyniku kilku nieprzespanych nocy cera traci koloryt, staje się wysuszona, a pod oczami widoczne są cienie i worki. Kołdra obciążeniowa reguluje sen w sposób nieinwazyjny. Stosując ją, możemy być pewni, że pozytywnie wpłynie na wiele innych aspektów naszego codziennego życia.

O kołdrach obciążeniowych słów kilka

Po kołdrę obciążeniową sięgają osoby z zaburzeniami snu, a nawet nerwicą. Użytkowanie jej reguluje wiele procesów w naszym organizmie, a przede wszystkim gospodarkę hormonalną odpowiedzialną za dobry stan zdrowia. Dobrze przespana noc jest gwarantem wydajnego dnia w pracy, reagowania w odpowiedni sposób na stres, dobrego nastroju przez cały dzień, koncentracji uwagi oraz pozytywnego nastawienia.

Wśród osób użytkujących kołdry sensoryczne następuje poprawa życia, co oczywiście bezpośrednio wpływa na samopoczucie. Różnicę pomiędzy stanem, w którym nie używały one kołder, a obecnym zauważyły nie tylko w posiadaniu zdecydowanie większej energii, braku dolegliwości bólowych, wyciszeniu psychicznym, ale też w wyglądzie cery.

Artykuł przygotowany we współpracy z https://kolderka.net/

Materiał zewnętrzny