Co daje maska do włosów?

Planujesz rozpoczęcie świadomego dbania o włosy? Być może wiesz już, jak ważny jest dobór odpowiedniej maski do włosów. Jednak właściwie dlaczego krok ten jest tak istotny? Jak maska do włosów wpływa na ich stan oraz jaki produkt stosować, by uzyskać oczekiwane efekty? Podpowiadamy!

Czym jest maska do włosów?

Rynek kosmetyków do włosów jest niezwykle bogaty. Co rusz pojawiają się na nim nowe, oryginalne produkty, nierzadko o dość tajemniczo brzmiących nazwach. Taka różnorodność może wprawić w zakłopotanie, jednak nie sposób odmówić jej pewnej istotnej zalety – dzięki niej mamy możliwość dobierania kosmetyków wprost idealnie do potrzeb włosów. Wystarczy tylko wiedzieć, czego szukać.

Maska do włosów to jeden z najpopularniejszych typów produktów dedykowanym włosom. Kosmetyki te na ogół wyróżniają się bogatym składem, silnie odżywczymi i nawilżającymi właściwościami oraz zdolnością do intensywnej regeneracji nawet bardzo zniszczonych włosów. Zastanawiasz się, gdzie znaleźć wydajne maski do włosów o wartościowych składach? Sprawdź ofertę marki Anwen, dostępną na stronie https://sklepanwen.pl/kategoria/odzywki-do-wlosow

Maska do włosów a odżywka – jaka jest różnica?

Wiele osób, które dopiero rozpoczynają przygodę ze świadomym dbaniem o włosy, często zastanawia się, jaka jest różnica między maską i odżywką. Na pierwszy rzut oka trudno dostrzec różnicę między tymi produktami. Na czym polega ich odmienność?

Odżywki zwykle są produktami lżejszymi, o uboższym składzie niż maski. Są cenione za swoje kondycjonujące działanie, lecz raczej nie mają właściwości silnie odbudowujących. Tą cechą mogą natomiast poszczycić się maski – produkty intensywnie regenerujące i głęboko pielęgnujące. Właściwości tych kosmetyków wymuszają także różnice w sposobie ich stosowania. Lżejsze odżywki na ogół nadają się do codziennego użytku, podczas gdy posiadające bogatszy skład maski stosowane co mycie mogłyby obciążyć włosy.

Rodzaje masek do włosów

Maski dzielić można ze względu na wiele ich cech. Najbardziej popularny ich podział dotyczy porowatości, do której potrzeb dostosowany jest skład danego produktu. Wyróżniamy zatem maski do włosów niskoporowatych, średnioporowatych i wysokoporowatych. Każda z nich charakteryzuje się innym oddziaływaniem na strukturę i wygląd włosów.

Maski do włosów niskoporowatych

Maski do włosów niskoporowatych cechują się lekkim składem – zbyt intensywnie działające produkty mogłyby zanadto obciążyć włosy i sprawić, że będą one prezentować się nieestetycznie. Aby pielęgnować ten typ włosów i uniknąć efektu przyklapnięcia, warto postawić na naturalne maski do włosów o składzie dobranym do potrzeb włosów niskoporowatych.

Maski do włosów średnioporowatych

Włosy średnioporowate to dość pojemna kategoria i zaliczyć do niej można włosy o niekiedy dość odmiennych potrzebach. Maski do tego rodzaju włosów cechują się odżywczymi składami, które regenerują włosy i pielęgnują je, lecz nie działają przy tym na tyle intensywnie, by powodować efekt przeciążenia zdrowszych włosów średnioporowatych.

Maski do włosów wysokoporowatych

Ten typ włosów jest szczególnie wymagający – często są to włosy zniszczone farbowaniem i rozjaśnianiem, kruche i łamliwe, podatne na stylizację oraz źle znoszące ciepło i niezbyt ostrożne zabiegi pielęgnacyjne. Maski dedykowane włosom wysokoporowatym to produkty intensywnie odbudowujące i regenerujące. Ich skład pozwala także dostarczyć temu typowi włosów tak potrzebne mu nawilżenie.

Artykuł partnera