Bycie singlem to nie koniec świata

Samotność to dla wielu ludzi ogromny problem. Brak partnera nie musi jednak jej oznaczać. Może wręcz otwierać drogi, które dla wielu osób są, lub wydają się być zamknięte. Coraz więcej osób decyduje się na życie w pojedynkę.

Jak mówi newsrm.tv Helena Wolska, psycholog i psychoterapeuta, Centrum Psychoterapii, Rozwoju Osobowego i Osteopatii ”Po Zmianę”, nie posiadanie partnera jest wyborem danej osoby, która w konkretnym okresie życia tego właśnie potrzebuje. Często jednak nacisk społeczeństwa i pytania rodziny „Kiedy żona/mąż?” sprawiają, że osoba, która jest sama czuje się gorsza. Jak zaznacza Helena Wolska, to czy jesteśmy w związku czy nie, nie definiuje nas jako „lepszych” i „gorszych”.

Zalety singla

Jakie są zalety bycia singlem?

Gdy mieszkamy sami, mamy święty spokój. Nie musimy znosić humorów partnera czy partnerki, wysłuchiwać narzekań. Mamy ciszę i spokój. Nikt nie zadaje nam pytań, dlaczego tak późno wracamy z pracy i nie musimy się tłumaczyć z tego co robimy. Możemy pracować po godzinach i w weekendy, jeśli tylko mamy taką ochotę. Singiel ma czas na to, żeby się rozwijać, podnosić swoje kwalifikacje i skupić się w 100% na sobie i swoich potrzebach. O innych zaletach życia bez partnera powiedziała newsrm.tv Helena Wolska.

Źródło: newsrm.tv