Kobiety decydują o podróżach

Organizacja zagranicznej podróży czy wakacyjnego wyjazdu w coraz większej mierze zależy od kobiet. Decydują one już nie tylko o wyborze destynacji czy hotelu, ale także o sposobie dotarcia na lotnisko i terminie rezerwacji miejsca parkingowego dla samochodu.

Kobiety coraz częściej zajmują się organizacją zagranicznego wyjazdu, decydując już nie tylko o wyborze kraju, regionu czy konkretnego hotelu, ale także o tak pozornie prozaicznych rzeczach jak rezerwacja miejsca parkingowego przy lotnisku. Wpisuje się to w trendy od dawna panujące na Zachodzie, gdzie coraz lepiej wykształcone i bardziej mobilne kobiety podejmują większość decyzji podróżniczych, zarówno w przypadku wyjazdów rodzinnych, jak i we dwoje ze swoim partnerem

Polacy chętnie wyjeżdżają na zagraniczne wakacje, nawet tylko na kilka dni. Jak wynika z sondażu CBOS, w 2014 roku zwiększyła się liczba wyjeżdżających za granicę w celach wypoczynkowych lub turystycznych. Największą popularnością cieszą się obecnie kraje europejskie – Niemcy, Chorwacja, Czechy, Hiszpania, Węgry, Włochy, Wielka Brytania. Wyjeżdżający poza Stary Kontynent turyści najchętniej udają się do Turcji.

Wycieczka z kobietą

Internet stał się ważnym narzędziem w planowaniu podróży, umożliwiając poszukiwanie informacji oraz zamawianie pełnej gamy usług turystycznych. Coraz częściej służy też do kompleksowego zakupu usług, włącznie z rezerwacją i płatnością. Widać wyraźnie, że za zmianą pokoleniową idą zmiany w podejściu płci do nowych technologii.

Jak mówi newsrm.tv Piotr Macierzyński, prezes START Parking, wcześniej to mężczyźni dominowali w obcowaniu z Internetem. Teraz tę rolę przejmują kobiety. Jednak mimo iż kobiety częściej interesują się szczegółami oferty, to i tak ostatecznie zlecają rezerwację mężczyznom.

Źródło: newsrm.tv