Urządzanie salonu kosmetycznego - jakie biurko do manicure wybrać?

Perfekcyjnie wykonany manicure wpływa z całą pewnością na to, że kobiety zyskują większą pewność siebie. Wizyta u kosmetyczki to również świetna opcja na relaks oraz odprężenie. Aby móc świadczyć usługi na najwyższym poziomie, niezbędne jest zadbanie nie tylko o odpowiednie kursy czy szkolenia, ale także sprzęt, akcesoria i meble do wykonywania zabiegów kosmetycznych. Jednym z najważniejszych elementów jest biurko kosmetyczne, od którego w głównej mierze zależy komfort kosmetyczki podczas pracy i klientki podczas manicure. Czym zatem powinno się ono cechować?

Biurko do manicure - czym powinno się cechować?

Dobre biurka kosmetyczne powinny mieć kilka istotnych cech. Przede wszystkim wybierając takie meble, należy zwrócić uwagę na to, aby były one dopasowane do wzrostu kosmetyczki. W trakcie wykonywania zabiegów nie można przecież ciągle się pochylać. Taka pozycja z pewnością odbije się na zdrowiu, a w szczególności na plecach i kręgosłupie. Dodatkowo na biurku powinno się układać niemalże całe ramiona, dlatego wydawać się może, że im większe ono będzie, tym lepiej. Niestety nie jest to reguła. O ile w kwestii długości ma się pełną swobodę, o tyle z szerokością jest już inaczej. 

Biurko nie może być zbyt szerokie, ponieważ kosmetyczka musi mieć pełen dostęp do dłoni klientki. Dlatego należy szukać mebli, które są długie, ale stosunkowo wąskie. W przypadku blatu do manicure bardzo istotne znaczenie ma materiał, z jakiego został on wykonany. Warto wybierać modele, które są solidne oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Należy jeszcze pamiętać o wykończeniu. Chropowate powierzchnie nie są wskazane, ponieważ trudno jest je czyścić. 

Na co zwrócić uwagę wybierając biurko do manicure?

Biurka kosmetyczne do manicure z szufladami to niezwykle praktyczne meble. Dzięki takim skrytkom można zagwarantować sobie dostęp do najważniejszych akcesoriów oraz porządek na blacie. Warto więc decydować się na biurka, które są wyposażone w przynajmniej kilka wysuwanych półek. W przypadku tego typu mebli dużym ułatwieniem mogą okazać się również specjalne otwory na kable. Dzięki nim można zapanować nad przewodami od sprzętu i zapewnić sobie bezpieczne warunki pracy.

Gdzie umieścić biurko do manicure?

Zakup odpowiedniego biurka kosmetycznego do salonu to dopiero początek, aczkolwiek jest to najważniejsze z zadań. Warto jednak mieć na uwadze to, gdzie będzie ono stało. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią przestrzeń. Z obydwu jego stron trzeba przecież umieścić wygodne fotele. Aby móc je swobodnie wysunąć, powinny one być oddalone od ściany minimum o 50 cm. Do tego dochodzi jeszcze kwestia oświetlenia. Kącik, w którym umieszczone zostanie biurko nie może być ani za jasny, ani za ciemny. Blat ustawiony w pobliżu okna nie zawsze będzie dobrym wyborem. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie doświetlenie miejsca pracy specjalnymi lampami do manicure.

Artykuł partnera