Jak wykorzystać łupiny z cebuli?

Właściwości zdrowotne

Cebula jest bardzo powszechnie ceniona za swoje właściwości zdrowotne. Bardzo chętnie włączamy ją do swojego menu, bowiem zawiera mnóstwo witamin i minerałów, dzięki czemu jest niezwykle korzystna dla ludzkiego organizmu. Większość z nas nie zwraca jednak żadnej uwagi na łupiny z cebuli. Zazwyczaj od razu je wyrzucamy nie zdając sobie sprawy z tego, że można je wykorzystywać na wiele ciekawych sposobów.

Zdrowy chleb

Łupiny z cebuli świetnie sprawdzają się jako przyprawa, na przykład do zup. Nadają potrawie delikatny, ale jednocześnie pikantny posmak. Można również je dokładnie wysuszyć, a następnie zmielić. Tak przygotowane łupiny stanowią świetny dodatek do chleba – wystarczy dodać je do mąki. Łupiny również w pieczywie dodają doskonałego smaku, a przy tym nadal są bardzo zdrowe.

Syrop z cebuli

Ból nóg

Wywar z łupin jest świetnym lekarstwem na ból nóg.

Farbowanie włosów

Taki wywar może być również stosowany... do farbowania włosów. Mikstura taka zapewnia naturalny efekt przyciemnienia, a przy tym jest pozbawiona najróżniejszych chemicznych dodatków, które mogą działać źle na kondycję naszych włosów.