Sposoby na matową i nieskazitelną cerę

Estetyczna cera, która nie błyszczy się już w chwilę po nałożeniu makijażu to marzenie wielu kobiet. Niestety wiele osób zmaga się z kłopotliwą strefą „T”, która szybko przetłuszcza się i powoduje, że twarz wygląda nieestetycznie. Na szczęście istnieje tak wiele kosmetyków, które pomagają uporać się z tym mankamentem, a jednym z nich jest puder transparentny. Do czego służy? Jak go stosować i czy warto?

Zdrowy połysk skóry kontra świecenie się

Przetłuszczająca się strefa „T” to dla wielu osób prawdziwa zmora i problem, z którym trudno się uporać. Nadmierna produkcja sebum skutkuje właśnie tym – szybko przetłuszczającymi się obszarami cery, które są zlokalizowane na czole, nosie i brodzie. Z tym mankamentem zmagają się głównie posiadacze cery tłustej i mieszanej, a sposobem na poradzenie sobie z tym nadmiernym błyskiem jest odpowiednia pielęgnacja i kilka kosmetycznych tricków.

Pewnie nie raz natknęliście się w sklepie na kosmetyki transparentne. Do czego służy puder transparentny? Jest to prawdziwe panaceum na kłopotliwe błyszczenie. Puder transparentny, jak sama nazwa wskazuje, nie barwi cery, a jedynie powleka skórę cieniutką warstwą, która zapobiega błyszczeniu się i przetłuszczaniu się skóry. Można stosować go na sam koniec jako ostateczną warstwę makijażu, a osoby o bardzo tłustej cerze mogą stosować puder transparentny pod makijaż, by zredukować błyszczenie i nadmierną produkcję sebum już na tym etapie. Ekspert sklepu Amfora.pl radzi, by stosować puder transparentny z umiarem i przy pomocy miękkiego, szerokiego pędzla. Pudrem tym należy delikatnie musnąć twarz. W razie potrzeby, można nałożyć go więcej na najbardziej przetłuszczające się obszary skóry.

Stosowanie pudru transparentnego jest łatwe i przyjemne, a efekty mogą być znakomite – matowa, ale naturalnie wyglądająca skóra przez wiele godzin i to nawet w trakcie upałów! By tak się stało, należy dobrać puder do potrzeb i typu własnej skóry.

Jak rozpoznać typ cery i dobrać odpowiednią pielęgnację?

Stosowanie określonych rodzajów kosmetyków warto uzależnić od tego, jaki typ cery posiadamy. Jeśli mamy do czynienia z cerą przetłuszczającą się, błędem byłoby kupno kosmetyków silnie natłuszczających, które przydadzą się raczej tym, którzy zmagają się ze skórą suchą lub atopową.

Cechą charakterystyczną cery tłustej jest wyraźne błyszczenie się, szczególnie w strefie „T”. Do skóry tego typu warto dobrać kosmetyki regulujące wydzielanie sebum i matujący puder (na przykład transparentny).

Cechą charakterystyczną cery suchej jest uczucie niedostatecznego nawilżenia i ściągnięcia skóry. Prawdziwym wybawieniem będzie w tym wypadku odpowiedni krem nawilżający o bogatej formule.

Cera atopowa charakterystyka takiej skóry jest jeszcze bardziej specyficzna. Skóra atopowa jest kłopotliwa w pielęgnacji i bardzo wymagająca. Miejscami łuszczy się i przesusza, wymaga dogłębnego nawilżania i zmiękczania. Jeśli nie chcemy rezygnować z makijażu, to przy cerze atopowej najlepszym wyborem będą kosmetyki tworzone właśnie z myślą o atopii skóry – delikatne kremy BB oraz bardzo lekkie pudry mineralne (także te transparentne).

Cera trądzikowa również przysparza wielu problemów – częste wypryski, zaskórniki i przetłuszczająca się strefa „T” uprzykrzają życie. Sposobem na dobrą pielęgnację cery tego typu będą kosmetyki pomagające zwalczać trądzik i przyczynę jego powstawania (ważne jest zarówno delikatne złuszczanie, jak również nawilżanie i bardzo dokładne oczyszczanie skóry).

Cera naczynkowa – łatwo ją rozpoznać po popękanych naczynkach krwionośnych (tak zwanych pajączkach). Nie jest łatwa w pielęgnacji. Wymaga stosowania preparatów uszczelniających ściany naczyń krwionośnych i kosmetyków bardzo delikatnych, które nie będą powodowały dodatkowych podrażnień i uszkodzeń.

Stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków pielęgnacyjnych i do makijażu to klucz do sukcesu w dbałości o zdrową i promienną cerę. Skóra nie powinna nieestetycznie się błyszczeć, a żeby móc temu zapobiec warto zadbać o zdrową dietę, dobrą pielęgnację i makijaż wykończony delikatnym pudrem transparentnym. Ten zestaw działań i preparatów sprawi, że cera będzie wyglądała pięknie i nieskazitelnie.

Materiał zewnętrzny