Na co zwrócić uwagę przy zakupie wyciskarki do soków?

Niezależnie od pory roku, niemalże w każdym przypadku rozpoczyna się sezon na jakieś owoce. Wówczas ich cena w supermarketach i innych sklepach maleje, co wiąże się ze stosunkowo większą podażą. W takim przypadku wyciskarka do soków wydaje się strzałem w dziesiątkę- umożliwi tworzenie pysznych napojów i nektarów. Czym się różni sokowirówka od wyciskarki do soków? Dlaczego wyciskarka wolnoobrotowa jest lepsza od sokowirówki? W jaki sposób dokonać wyboru wyciskarki do soków? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Czym się różni sokowirówka od wyciskarki do soków?

O ile zarówno wyciskarki, jak i sokowirówki mają takie same zadania, to jednak proces wyciskania w praktyce jest dość różnorodny. Przede wszystkim czas potrzebny do uzyskania soku jest odmienny. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że oba urządzenia sprawdzą się do uzyskania soku z popularnych warzyw i owoców. Nieco mniej optymistycznie wygląda to w przypadku wyciskania soku z liściowych warzyw. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wówczas zastosowanie wyciskarki- mamy pewność, że poradzi sobie z tym trudnym zadaniem. Sokowirówka jest niemalże gwarancją klarownego i wodnistego soku, natomiast wyciskarki wyróżniają się esencjalnością i stosunkowo dużą gęstością. Dodatkowo znajdziemy w nim drobinki prawdziwych owoców i warzyw. Kolejną różnicą jest to, że sokowirówki są w stanie przerabiać ogromną ilość owoców w krótkim okresie czasu., natomiast wyciskarki działają nieco wolniej, w konsekwencji robienie soków będzie trwało dłużej. O ile zakup wyciskarki to większy wydatek, jednakże tego typu urządzenia uważane są za mało awaryjne i bezpieczne w użytkowaniu. Oznacza to, że korzystać z nich mogą wszyscy zainteresowani pysznym sokiem. 

Dlaczego wyciskarka wolnoobrotowa jest lepsza od sokowirówki?

Wyciskarka wolnoobrotowa wyróżnia się przede wszystkim tym, że za jej pośrednictwem możliwe jest wyciskanie soku z warzyw liściowych. Niekiedy część osób zainteresowana jest ziołami, liśćmi szpinaku, natką pietruszki czy też kapustą. Sokowirówka nie jest w stanie wytworzyć soku ze wcześniej wspomnianych warzyw, co z pewnością jest kwestią dość problematyczną. Warto podkreślić, że wyciskarka to niemalże gwarancja soku wysokiej jakości- niekiedy zauważalne są nawet drobinki owoców lub warzyw. Możemy liczyć również na satysfakcjonującą gęstość i esencjonalność. Wolnoobrotowa technologia wyróżnia się tym, że ryzyko ewentualnego podgrzania czy też napowietrzenia soku jest znacznie mniejsze. Ma to bezpośredni wpływ na opóźnienie procesu fermentacji. Co to oznacza w praktyce? Soku z wyciskarki mogą być wstawione do lodówki i wypite po kilku godzinach. Okazuje się, że im jest ona większa, tym lepiej, bowiem nie ma konieczności krojenia owoców lub warzyw na mniejsze części. Nie w sposób nie wspomnieć o jakości użytych materiałów. Największą popularnością cieszą się modele wykonane z metalu lub dobrego plastiku. Ostatnim parametrem, który może mieć kluczowe znaczenie, jest wielkość urządzenia. Niekiedy nawet kilka centymetrów kwadratowych w kuchni może zrobić dużą różnicę.

wyciskarka wolnoobrotowa Hurom

W jaki sposób dokonać wyboru wyciskarki do soków?

Wybór wyciskarki do soków to kwestia dość problematyczna. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów, które w praktyce mogą mieć kluczowy wpływ. Duże znaczenie ma moc. W przypadku najtańszych wyciskarek wynosi ona około 150 watów i co ciekawe- okazuje się wystarczająca. Nie bez znaczenia jest liczba obrotów na minutę. Im jest ich mniej, tym dokładniej będziemy w stanie wycisnąć miąższ z poszczególnych produktów. Z punktu widzenia użytkownika duże znaczenie ma średnica otworu. Od jej wielkości zależy, jak duże porcje będziemy w stanie umieszczać do wyciskarki. 

Hurom - wyciskarki wolnoobrotowe

Wyciskarki wolnoobrotowe powinny być wybrane w przemyślany sposób- wbrew pozorom jest to dość kosztowna inwestycja, od której zależy jakość naszych soków. Godne uwagi są urządzenia Hurom, które przez wielu uznawane są jako wysokiej jakości sprzęt. Wyciskarki wolnoobrotowe tej firmy posiadają innowacyjne technologie, które niemalże gwarantują bezpieczne robienie pysznych soków. Są to modele wielofunkcyjne, które gwarantują świetny smak soków i wysoką wartość odżywczą.