Zabiegi kosmetyczne w warszawskiej Klinice Murano

Chyba wiele osób z godzi się ze stwierdzeniem, że nic nie równa się naturalnemu pięknu. Mimo to, chętnie korzystamy z usług kosmetyczki. Nic w tym dziwnego – czasami nie wszystko w naszym wyglądzie nas zachwyca. Często pod wpływem czasu, zmęczenia lub nieodpowiedniej pielęgnacji, nasza skóra traci swój dawny blask. Odpowiednio wykonany zabieg u kosmetyczki daje naturalny efekt, który podkreśla naszą urodę, poprawia nam humor i dodaje pewności siebie. Profesjonalny zabieg kosmetologiczny pozwala ukryć nasze mankamenty i wydobyć najlepsze strony naszej urody. Jakie zabiegi oferuje dzisiejsza kosmetologia?

Ocena stanu skóry twarzy

Istnieje bardzo wiele typów skóry człowieka. Jedni będą skarżyć się na wiecznie przesuszoną cerę, inni będą uporczywie walczyć z zaskórniakami lub ze świecącą strefą T. Profesjonalny kosmetolog, przed rozpoczęciem zabiegu, ocenia stan skóry swojego pacjenta. Pozwala to na bardzo indywidualne podejście do danego przypadku i dostosowanie działań do potrzeb skóry konkretnej osoby. Czasami po prostu czujemy, że nasza skóra nie jest w najlepszej kondycji, ale nie wiemy, co konkretnie powinniśmy z nią zrobić. Obecnie najnowocześniejszym aparatem diagnostycznym do skóry jest urządzenie VISA, które pozwala lekarzowi na precyzyjne określenie stanu skóry pacjenta. Dzięki niemu możliwe jest podjęcie jak najkorzystniejszych działań kosmetologicznych. Dzięki temu, również efekt zabiegów będzie jak najbardziej spektakularny.

peeling

Peeling medyczny

Peeling to nieoceniony zabieg w walce o odmłodzoną, promienną cerę. Polega on na intensywnym złuszczaniu skóry twarzy. Jego działanie zmusza komórki skóry do regeneracji, dzięki czemu skóra jest świeża i odzyskuje młodzieńczy blask. Warto pamiętać, że jest to dość silne działanie na skórę, dlatego nie można go wykonywać w przypadku bardzo wrażliwej cery lub różnego rodzaju problemów skórnych. Konieczne jest również ścisłe stosowanie się do zaleceń po wykonaniu zabiegu i odpowiednie zadbanie o twarz:

Depilacja

Owłosienie na naszym ciele to coś, czego większość z nas pragnie się pozbyć. Tyczy się to zwłaszcza kobiet, które lubią mieć gładkie ciało. Najprostszy sposób na pozbycie się włosków, jakim jest golenie, jest tani i wygodny, ale bardzo krótkotrwały. Odrastające włoski, są często widoczne już na drugi dzień. Lepszy efekt daje depilacja, jednak nie każda kobieta jest zadowolona z efektu zabiegu wykonanego w domu. Jeżeli marzysz o naprawdę gładniej skórze przez długi czas, warto poddać się zabiegowi epilacji, czyli depilacji laserowej u profesjonalisty.

"Depilacja laserowa przy użyciu lasera aleksandrytowego niszczy włosy wraz z jego cebulkami za pomocą temperatury. Melanina pochłania światło lasera, które zamieniane jest w ciepło, działające na włosy destruktywnie. Dzięki temu bezboleśnie i w sposób nieinwazyjny możemy pozbyć się zbędnego owłosienia" - wyjaśnia dr. n. med. Paweł Rujna z Kliniki Murano.

Lasery stosowane podczas zabiegu, usuwają włosy wykorzystując mechanizm fototermolizy selektywnej. Światło lasera pochłaniane jest przez melaninę, czyli barwnik zawarty w strukturze włosa. Tam zamienia się w ciepło i na zasadzie termicznej niszczy włos i jego cebulkę. Skóra, która otacza włosy zawiera mniej melaniny, dzięki temu przy zabiegu tym nie dochodzi do jej poparzenia. Dzięki epilacji możliwe jest usunięcie niechcianego owłosienia ze wszystkich obszarów ciała: twarzy, ud, łydek, pach a także pośladków, pachwin czy też okolic bikini. Przeciwskazania do wykonania zabiegu stanowią schorzenia skórne, silna opalenizna, ciąża lub przerwana ciągłość naskórka. Depilacji laserowej nie powinny też wykonywać osoby z rozrusznikiem serca lub epilepsją.

Pełną ofertę zabiegów kosmetycznych oferowanych w Klinice Murano można znaleźć pod adresem: https://klinikamurano.com/oferta_b-kosmetologia-b_5.html