Jak wybrać idealne fotele fryzjerskie?

Mnóstwo osób korzysta teraz z usług salonów fryzjerskich, czy to podcinając włosy, czy wykonując trwałą ondulację, prostowanie, farbowanie, albo mnóstwo innych zabiegów, które sprawiają, że nasze fryzury są ładne, co dodaje atrakcyjności każdemu człowiekowi. W związku z tym jednak ilość salonów fryzjerskich gwałtownie w ostatnich czasach wzrosła, a to przekłada się z kolei na większą niż wcześniej konkurencję pomiędzy nimi.

Kto pragnie się utrzymać na rynku, powinien nie tylko znać się na pielęgnacji i stylizacji włosów, by jego klienci byli zadowoleni, ale także zadbać o ich komfort w czasie wykonywania wszystkich zabiegów. Wielką rolę w sukcesie całego salonu odgrywa więc aranżacja wnętrza i używane w nim sprzęty – przede wszystkim fotele fryzjerskie. Jak wybrać idealny?

Ładny i funkcjonalny fotel fryzjerski

Na rynku dostępnych jest mnóstwo foteli fryzjerskich – możesz je znaleźć tak w stacjonarnych, specjalistycznych sklepach, jak i w sklepach internetowych, np. ayala.com.pl. Oczywiście, w pierwszej kolejności będziesz na pewno zwracać uwagę na cenę oraz wygląd produktów, jednak pamiętaj, by nie decydować się od razu na towar najtańszy, który zdaje się dobrze prezentować. To ważne, by pasował do całej stylizacji wnętrza, tworząc z nią nierozerwalną, idealną całość, ale istotne jest także i to, by zapewniał klientom odpowiednią wygodę. Fotel musi być więc i ładny, i funkcjonalny, i komfortowy.
Niestety, spora ilość modeli do wyboru wprowadza nieco zamieszania – nie wiadomo na co się zdecydować. Warto więc decyzję podejmować powoli, zwracając uwagę na każdy szczegół i uważnie ją przemyśleć.

Z podpórkami lub bez

Jedna z najważniejszych cech każdego fotela, decydująca o jego wyglądzie, ale przede wszystkim wygodzie klientów, to podpórki – pod szyję oraz pod stopy. Oczywiście, tej ostatniej wcale nie muszą posiadać, gdyż zawsze możliwe jest zamontowanie takiej podpórki w ścianie, albo umocowanie jej na podłodze. Niemniej jednak jeśli nie planujesz takiego rozwiązania w swoim salonie, koniecznie kup fotele, które posiadają podpórkę. Dzięki temu nogi klientów nie muszą bezwładnie wisieć, co przekłada się także na ich komfort. Jeśli zaś mowa o podpórkach pod kark, nie we wszystkich salonach fryzjerskich można napotkać podobne fotele. W przypadku jednak, gdy zabieg długo trwa – na przykład nakładanie farby, strzyżenie brody, itp. – klienci mają zapewniony większy komfort, mogąc się zrelaksować i nie odczuwając bólu karku. Wąska podpórka nie ogranicza zaś możliwości fryzjera. 
Podobne fotele są zresztą wielofunkcyjne – najlepsze dla salonów fryzjerskich, które kierują swoją ofertę tak do pań, jak i do mężczyzn. Profesjonalne fotele tego typu, z regulowanymi zagłówkami, mogą być rozkładane do pozycji półleżących, na przykład do strzyżenia zarostu, albo po prostu do mycia włosów. Przynajmniej jeden taki powinien się zatem znaleźć w każdej profesjonalnej firmie tego typu!

meble fryzjerskie

Najważniejsza jest pompa

Wiele osób, które nie są w temacie, może nie zwracać w czasie kupna uwagi na szczegół być może najważniejszy (oprócz oczywiście wyglądu). Szczegółem tym jest zastosowana w danym fotelu fryzjerskim pompa, która może być pompą hydrauliczną, bądź też pompą gazową. Modele wykonane na pompie gazowej zazwyczaj są tańsze, co może skłaniać do ich kupna – byłby to błąd, bo zapewniają zdecydowanie mniej komfortu, niż fotele fryzjerskie na pompie hydraulicznej. Ta druga opcja oferuje możliwość regulacji wysokości fotela, gdy klient już na nim usiadł. Co za tym idzie, wygodniej jest zarówno jemu (który nie musi się zniżać, opuszczać głowy i tak dalej, żeby ułatwić fryzjerowi/fryzjerce ścinanie czy układanie fryzury), jak i wykonującemu zabieg fryzjerski. W dowolnej chwili może zmniejszyć lub zwiększyć wysokość, w zależności na przykład od tego, czy farbuje włosy na czubku głowy, czy też przy szyi – nie musi się schylać, co przy długiej pracy mogłoby źle wpłynąć na jego kręgosłup.
Mimo że pompa jest jednym z najważniejszych elementów, to nie jedyny szczegół, na który należy zwracać uwagę. Trzeba przyjrzeć się również podstawie fotela, by wybrać najdogodniejszą do konkretnego miejsca – najlepiej wykonaną z chromu, który jest wytrzymały i taką w kształcie dysku lub kwadratu. Stosując się do tych rad, jesteś w stanie wybrać idealne fotele fryzjerskie do swojego salonu fryzjerskiego. Wybieraj mądrze, kierując się własnym gustem, wyglądem danego modelu, jak też właśnie drobnymi dodatkami, które zdecydowanie ułatwią Ci pracę, a Twoim klientom zapewnią wygodę.

Oferta foteli fryzjerskich - odwiedź stronę >>