Dlaczego nie chudniesz?

Od miesięcy katujesz się drakońskimi dietami, wyciskasz siódme poty na siłowni, a efektów wciąż nie widać. Wskazówka na wadze ani drgnie.

Jakie błędy popełniasz przy odchudzaniu?

- Najczęstsze zasady, które stosujemy i które nie zawsze są rozsądne, to na przykład całkowita eliminacja węglowodanów i tłuszczy – mówi newsrm.tv Alicja Kalińska, doradca żywieniowy SetPoint. Z naszej diety wyrzucamy wszystkie produkty, które pochodzą z ziarna, czyli np. makarony, pieczywo, ryż czy kasze, ponieważ wydaje się to nam najlepszym krokiem w stronę wymarzonej sylwetki. Zapominamy jednak o tym, że nasz mózg oraz mięśnie działają na glukozę, a więc energia z węglowodanów jest nam potrzebna. Tak samo ważne dla naszego organizmu są tłuszcze, ponieważ są one podstawą hormonów oraz budowy komórek w naszym ciele.

Dieta odchudzająca

Od czego zacząć odchudzanie?

Jak mówi Alicja Kalińska, najważniejsze jest jedzenie regularnych posiłków. Przerwy pomiędzy posiłkami nie powinny być dłuższe niż pięć godzin, ponieważ nie obniżamy wtedy tempa pracy metabolizmu i łatwiej jest przepalić energię z jedzenia na bieżące potrzeby takie jak oddychanie, mruganie oczami, podnoszenie rąk – czyli po prostu na codzienne funkcjonowanie. Dzięki temu nie tylko łatwiej jest nam schudnąć, ale mamy też więcej energii.

Przy wyborze diety trzeba pamiętać, że każdy z nas ma inne potrzeby żywieniowe. Najlepiej jest skontaktować się z dietetykiem bądź doradcą żywieniowym, który będzie nam mógł pomóc dobrać odpowiednią dietę dla naszego ciała.

Źródło: newsrm.tv