Dodatki do sukienki w grochy - porady, opinie

Sukienka w grochy to kreacja, która nigdy nie straci na aktualności i każda dziewczynka, dziewczyna i kobieta powinna mieć ją w swojej szafie, jeśli chce mieć pewną stylizację na wieczorne wyjście. Sukienki w grochy są bowiem bardzo uniwersalne, jednak trzeba rozważnie dobierać do nich dodatki. Kropki są motywem bardzo specyficznym i ekstrawaganckim, więc trzeba uważać, żeby “nie przesadzić”. Dodatki mają zatem subtelnie uzupełniać i dopasować się do sukienki, a nie zdominować ją, czy jeszcze bardziej odwracać uwagę! Dobieraj je uważnie, a na pewno będziesz wyglądać oszałamiająco - wystarczy, że będziesz kierować się tymi prostymi poradami.

Po pierwsze kolor sukienki

Jeszcze przed doborem dodatków, dobrze zastanów się jaki chcesz przywdziać kolor. Jest to o tyle istotne, że kolor sukienki ma bezpośredni wpływ na dobór dodatków, gdyż nie wszystkie są uniwersalne i nie każda barwa pasuje np. do srebrnej torebki. Upewnij się, że kolor sukienki nie gryzie się np. z kolorem butów - bardzo przystępne wydają się tutaj pudrowe, zwiewne sukienki, do których bez problemu dobierzesz ciekawe dodatki.

Po drugie, dodatki zawsze z umiarem!

sukienki w groszki

Jeśli to tylko możliwe, przy sukience w grochy dodatki ogranicz do minimum. Tak jak wspomnieliśmy na samym początku, kropki to ekstrawagancki i odważny wzór, który w pewnym sensie jest dodatkiem samym w sobie. Liczbę dodatków ogranicz zatem do dwóch, maksymalnie trzech - zadbaj też o to, by były dosyć proste i najlepiej jednego koloru. Największym grzechem sukienek w grochy jest dobór akcesoriów w tym samym wzornictwie, zatem unikaj dublowania się grochów.

Nakrycie głowy

Jako nakrycie głowy do zwiewnej sukienki w grochy z pewnością najlepiej sprawdzi się kapelusz. Co więcej - można wręcz stwierdzić, że jest on niezbędnym elementem stylizacji w kropki! Najlepiej sprawdzi się prosty, klasyczny kapelusz słomkowy z płaskim (albo delikatnie falującym) daszkiem. Dobierz jednak taki, który będzie dobrze pasował do Twojej twarzy (chodzi tu zarówno o jego krój jak i wielkość). W dni, w których nie ma zbyt dużego słońca, jako alternatywa dla kapelusza znakomicie sprawdzi się opaska, wstążka lub kokardka. Dodadzą dynamicznego, dziewczęcego wygląda i będą świetnie współgrały z sukienką w grochy.

Biżuteria i inne dodatki

W kwestii biżuterii nic nie będzie tak świetnie współgrało z grochami jak perły. Wypróbuj je na szyi lub nadgarstkach, bo świetnie kontrują dominację grochów, a jednak zapewniają pełną symbiozę z nimi i harmonię całej stylizacji. Z całą pewnością zrezygnuj z jaskrawej, świecącej biżuterii, która będzie zwyczajnie gryźć się z kropkowym motywem. Unikaj też korali, które stanowią geometryczną konkurencję dla pereł, jednak nie spełniają tak dobrze swojej roli w połączeniu z grochową stylizacją.

W kwestii innych dodatków, możesz zastanowić się nad pasem lub szarfą, którą owiniesz swoją talię. W odrobinę chłodniejsze dni zaryzykuj ze swetrem, jednak pamiętaj, by był delikatny, cienki i nierzucający się w oczy (to jest zadanie grochów!). Przy doborze butów pamiętaj o niezbyt wysokim obcasie - sandałki i baletki z pewnością nie będą kłóciły się z grochami. Przede wszystkim pamiętaj jednak, że grochy wyrażają pewne emocje, dlatego zawsze zabieraj ze sobą dużo pozytywnej energii i uśmiechu!

Jeżeli szukasz modne sukienki w groszki, to z pewnością musisz sprawdzić ofertę https://oh-my-wear.com/