Sekret aromatycznej kawy

Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na całym świecie, mimo tego o prawdziwej kawie większość z nas niewiele wie. Kawę pijamy rano, popołudniu i wieczorem nie mając świadomości, że tak duża ilość kofeiny dostarczana do organizmu nie zawsze jest zdrowa. Pijemy kawy rozpuszczalne, sypane i słodzone dla prawdziwego kawosza doceniającego smak i aromat tego napoju, nasza kawa jest jedynie napojem kawo podobnym. „Trudno kawę rozpuszczalną nazwać kawą, nie zawiera ona 100% kawy, często możemy spodziewać się różnych chemicznych dodatków.” – mówi Paweł Trzciński, trener baristów, Java Coffe

Sposób picia i parzenia kawy w rzeczywistości nie jest wcale skomplikowany. „Powinniśmy spożywać kawę ziarnistą i mielić ją na świeżo. Wiele zależy od sposobu  zaparzenia. Kofeina wydziela się przez kontakt wody z kawą, im więcej czasu trwa zaparzanie kawy, tym kofeiny jest więcej. Wybierając kawę możemy zaczerpnąć informacji na jej temat z książek lub zwyczajnie z Internetu.”  dodaje Paweł Trzciński.

Moc kawy

Kultura kawowa nie zanika, wręcz przeciwnie coraz częściej wychodzimy do kawiarni ponieważ z tym właśnie związana jest ta tradycja. Odwiedzamy nowe miejsca, poznajemy ludzi o podobnych zainteresowaniach, a dodatkowo czerpiemy z ich doświadczenia. Mistrzowie kawy chętnie opowiadają nam o swojej pracy, są otwarci i często zarażają nas pasją do degustowania tych najlepszych odmian kaw. Przyjemnie jest pracować lub spotkać się ze znajomymi  w kawiarni z klimatycznym wnętrzem i pyszną kawą  w ten sposób i my przykładamy się do budowania kultury kawowej.

Źródło: newsrm.tv