Okulary do komputera - jakie wybrać?

Z „cudu technologii” komputer stał się niezbędnym atrybutem codziennego życia. Komunikacja ze znajomymi, poszukiwanie potrzebnych informacji, granie w gry, a dla wielu czynności zawodowe wiążą się z siedzeniem przy komputerze. Jednak oprócz niewątpliwych korzyści, praca przy komputerze to także negatywne konsekwencje, źle wpływając na nasz wzrok. Jednak to nie znaczy, że powinieneś porzucić komputer - wystarczy wybrać odpowiednie okulary do pracy przy komputerze, a one ochronią twoje oczy przed jego szkodliwym działaniem.

Dlaczego potrzebujesz okularów?

Każdy, kto musiał spędzać dużo czasu przy komputerze bez specjalnych okularów komputerowych, zauważył, jak zmęczone i obolałe są jego oczy. Dlaczego tak się dzieje?

Chociaż w nowoczesnych wersjach monitorów szkodliwe promieniowanie jest zminimalizowane, nadal emituje niebiesko-fioletowe promienie widma i impulsy elektromagnetyczne. Jasne światło emanujące z monitora, jego migotanie i odblaski również stanowią dodatkowe obciążenie dla widzenia. Męczące wpatrywanie się w monitor , migoczące na nim obrazy, które składają się z maleńkich pikseli, podrażniają błonę śluzową oczu. W efekcie pojawiają się nieprzyjemne objawy:

• Zespół suchego oka , który powoduje swędzenie, pieczenie, uczucie piasku pod powiekami i zaczerwienienie oczu.

• Ból głowy.

• Bezsenność.

• Pogorszenie widzenia, uczucie „mgły” przed oczami i niewyraźne widzenie.

• Trudność ze skupieniem wzroku na obiektach z różnych odległości.

Aby praca przed ekranem monitora nie stwarzała problemów dla zdrowia, należy chronić oczy, wybierając i kupując specjalne ochronne okulary komputerowe.

Jak działają okulary komputerowe

Okulary ze specjalną powłoką ochronną przeznaczone są do pracy przy komputerze. Ich zasada działania jest następująca:

• Blokowanie szkodliwych promieni widma niebieskiego i fioletowego;

• Eliminacja olśnienia na monitorze;

• Zmniejszone migotanie;

• Poprawa jakości i kontrastu obrazu.

Dzięki tym właściwościom okularów komputerowych oczy są mniej zmęczone, a także chronione są przed szkodliwym promieniowaniem.

Jak wybrać odpowiednie okulary do pracy przy komputerze

Jeśli masz już problemy ze wzrokiem, skonsultuj się z okulistą. A jeśli wszystko jest w porządku z twoimi oczami i nie potrzebujesz soczewek korekcyjnych, zwróć uwagę na najczęstszą opcję - z powłoką antyrefleksyjną. Aby znaleźć odpowiednie okulary do pracy przy komputerze, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

Soczewki. Najważniejszą rzeczą w okularach komputerowych są soczewki. Poziom bezpieczeństwa i właściwości ochronnych okularów do komputera zależy od ich jakości. Przed wyborem okularów komputerowych należy sprawdzić, czy soczewki mają powłoki ochronne:

- Antyrefleksyjne, zmniejszające poziom odbitego światła i olśnienia.

- Antystatyczna, odpychająca drobne cząsteczki kurzu i zapobiegająca zabrudzeniu okularów komputerowych.

- Metalizowana (emi-powłoka), która blokuje promieniowanie elektromagnetyczne.

- Filtr Blue Block, który blokuje niebieskie i fioletowe promienie z ekranu monitora.

Rama. Przede wszystkim rama powinna być wygodna, lekka i nie powodować dyskomfortu. Model ramy powinien być tak dobrany, aby otwory świetlne były wystarczająco duże, by zapewnić dobry widok.

Jednak nawet wybierając najlepsze okulary ochronne do swojego komputera, nie zapomnij przestrzegać następujących zasad:

• Od czasu do czasu rób przerwy na kilka minut;

• Staraj się częściej mrugać;

• Pracuj przy normalnym oświetleniu.

Nie oszczędzaj na zdrowiu oczu i wybierz wysokiej jakości okulary komputerowe. Tylko wtedy będą one w stanie zapewnić niezbędną ochronę, a praca przy komputerze stanie się dla ciebie wygodna i bezpieczna.

Dowiedz się więcej o okularach antyrefleksyjnych do komputera na https://salonsuperoptyk.pl/okulary-antyrefleksyjne-do-komputera-led-krakow/b_inwv