Czy kosmetyki mineralne są zdrowe? Zalety i wady kosmetyków mineralnych.

Być może zastanawiasz się, czy warto przerzucić się z kosmetyków konwencjonalnych na kosmetyki mineralne. Wahasz się jednak, bo nie wiesz, czy będziesz bezpieczna. W tym artykule omówimy zalety zdrowotne kosmetyków mineralnych oraz ich wady.

Czy kosmetyki mineralne są zdrowe?

Krótka odpowiedź brzmi: tak, pod warunkiem, że spełniasz pewne warunki. Tlenki żelaza mogą być zanieczyszczone metalami ciężkimi, a talk może zawierać włókna azbestowe. W pierwszej kolejności sprawdzamy, czy surowiec przeszedł wszystkie wymogi prawne i posiada wszelkie certyfikaty (np. certyfikat COSMOS). Potwierdza to jego najwyższą jakość. Jeśli istnieje jakakolwiek wątpliwość, że dany składnik naturalny może nie być bezpieczny, stosujemy jego laboratoryjnie wytworzony zamiennik.

Ważne jest, aby wspomnieć o alergiach. Choć w kosmetykach nie znajdziesz żadnych sztucznych konserwantów, substancji zapachowych czy drażniących składników, wiele produktów mineralnych zawiera wyciągi i olejki roślinne. Niektóre osoby mogą być uczulone lub wrażliwe na olejek różany, talk, czy aloes. Ważne jest, aby sprawdzić format INCI każdego kosmetyku przed jego zakupem.

Pewne kontrowersje budzi biel tytanowa, która jest składnikiem wielu produktów mineralnych. Stosujemy się do wszelkich zaleceń, przepisów i raportów na ten temat i dostosowujemy receptury wszystkich produktów tak, aby spełniały wszelkie normy i wymagania.

Jaki wpływ na skórę mają kosmetyki mineralne?

Kosmetyki są często wymieniane jako bezpośrednia przyczyna problemów zdrowotnych. Mineralne są wolne od silikonów, parabenów i innych sztucznych substancji chemicznych, które mogą podrażniać skórę. Kobiety w ciąży mogą stosować wszystkie składniki zawarte w formułach Feerie Celeste.

Kosmetyki mineralne ogólnie poprawiają kondycję skóry. Zawierają składniki, które regulują wydzielanie sebum i łagodzą stany zapalne. Wielu naszych klientów od lat cierpi z powodu silnych alergii, trądziku lub problemów skórnych AZS. Produkty mineralne są często polecane, ponieważ nie nasilają objawów i mogą być stosowane jako wsparcie leczenia.

Kosmetyki mineralne - wady i zalety

Kosmetyki mineralne wymagają innego podejścia do nakładania makijażu niż produkty konwencjonalne. Zasady te są proste i łatwe do opanowania. Są łatwe do nauczenia i nie wpływają na komfort podczas ich stosowania. Uważamy, że trudno jest dyskutować na temat wad i zalet związanych z kosmetykami mineralnymi. Każda konsumentka oceni je według własnych kryteriów, potrzeb i przyzwyczajeń.

Sprawdź jak zrobić makijaż mineralny kork po kroku - https://kobietajestboska.pl/poradnik/makijaz-mineralny-krok-po-kroku/obje_efml

kosmetyki mineralne

Lista właściwości kosmetyków mineralnych

  • Wspomagają regenerację komórek skóry.
  • Regulują pracę gruczołów łojowych, wspomagają oczyszczanie się skóry.
  • Są wolne od silikonów, parabenów i innych sztucznych substancji, które mogą być szkodliwe dla środowiska i nas samych.
  • Są bardzo wydajne.
  • Mają naturalny wygląd, który nie sprawi, że Twoja twarz będzie wyglądała jak maska.
  • Zauważysz spadek zdrowia skóry, gdy przejdziesz z konwencjonalnych kosmetyków na naturalne, mineralne produkty. Wynika to z faktu, że skóra przechodzi przez proces zwany samooczyszczaniem. Proces ten trwa zazwyczaj od 1-2 tygodni, a następnie zanika samoistnie.
  • Produkty te często występują w postaci sypkiej lub prasowanej i nie zawierają żadnych składników nawilżających. Pobierają one wilgoć ze skóry i powietrza, dlatego ważne jest, aby zachować ostrożność przed ich zastosowaniem.
  • Produkty mineralne mogą działać inaczej niż "konwencjonalne", ponieważ są narażone na działanie ciepła, tarcia, wysokiej temperatury i sebum. Musisz uważać, jak je nakładasz. Róż na policzkach może być rozmazany, aby go zmiękczyć.
  • Są mniej trwałe niż "konwencjonalne" produkty, które zawierają dużo silikonów lub innych formuł utrwalających. Konsumentki przyzwyczajone do kosmetyków, które są "nietykalne", mogą nie być zadowolone z ich trwałości.
  • Zdarza się, że kosmetyki mogą ulegać wpływowi temperatury ciała i sebum. Aby mieć pewność, że kolor nie ulegnie zmianie, należy odczekać kilka minut przed nałożeniem podkładu lub różu do policzków. Ta zmiana koloru jest zwykle mniej zauważalna w przypadku tradycyjnych kosmetyków.

Czy warto stosować kosmetyki mineralne?

Naszym zdaniem tak, zwłaszcza jeśli skład jest starannie dobrany i wzbogacony np. o substancje roślinne. Kosmetyki mineralne mają wiele zalet. Mogą być stosowane długotrwale w celu poprawy kondycji skóry.