Dbanie o dłonie jesienią — czy wystarczy krem do rąk?

​Kiedy nadchodzą chłodniejsze miesiące, nasze dłonie są narażone na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych jeszcze bardziej, niż zwykle. Szkodzi im niska temperatura, wiatr, ale także suche powietrze w pomieszczeniach, spowodowane ogrzewaniem. Czy wystarczy zwykły krem do rąk, żeby pomóc im przetrwać jesień i zimę?

Krem do rąk jest ważny nie tylko jesienią i zimą

Skóra dłoni zareaguje jeszcze bardziej na zmianę pogody, jeśli nie będzie zawczasu dobrze wypielęgnowana. Dlatego dobrym sposobem, żeby temu zapobiec, jest jej regularne nawilżanie przez cały rok. Odpowiedni krem do rąk stworzy wokół nich barierę ochronną, która uodporni skórę na działanie niekorzystnych czynników. Postaraj się więc wyrobić w sobie nawyk używania kremu na co dzień, a nie tylko jesienią czy zimą. 

Jakie kremy do rąk wybierać?

Mimo wszystko pielęgnację swoich dłoni możesz zacząć w każdej chwili, nawet jeśli jesień już nadeszła. Krem do rąk jest absolutną podstawą, ale nie może to być byle jaki produkt. Ważne, aby był bogaty w składniki odżywcze i pielęgnujące. Wybieraj kosmetyki, które zawierają mocznik, jeśli chcesz zmiękczyć skórę i mocno ją nawilżyć. Naturalne oleje również natłuszczą dłonie i stworzą wokół nich barierę ochronną.

Oprócz produktów typowo nawilżających znajdziesz także takie, które mają szczególne działanie ochronne albo regenerujące. Ich wybór zależy od potrzeb Twojej skóry, a możesz ich także używać zamiennie. Codzienne kremowanie rąk powinno być przyjemnością, dlatego wybierz zapach, który najbardziej Ci odpowiada. Niektóre z nich są bardziej intensywne, inne delikatniejsze. Znajdziesz również kremy bezzapachowe, które są szczególnie polecane dla alergików. 

Jak jeszcze zadbać o dłonie jesienią i zimą?

Krem do rąk na pewno sprawi, że Twoje dłonie będą nawilżone i nie będziesz się musiała martwić o suchość, pieczenie czy pękanie skóry, spowodowane warunkami pogodowymi. Co jednak z innymi codziennymi czynnościami, które im szkodzą? Przykładem jest używanie chemii domowej podczas sprzątania. Jest na to proste rozwiązanie — używanie gumowych rękawiczek ochronnych. Zakładaj je do mycia naczyń i w innych sytuacjach, gdy Twoja skóra ma bezpośredni kontakt z detergentami. Rób to stale, niezależnie od pory roku, a już po krótkim czasie zobaczysz różnicę w kondycji swojej skóry. 

Po każdym myciu dłoni kremuj je. Jeśli wyrobisz w sobie ten nawyk, dbanie o nie będzie znacznie prostsze. Oprócz kremu używaj co jakiś czas peelingu, żeby pozbyć się martwego naskórka i wcieraj serum bogate w składniki odżywcze. Przy niskim temperaturach na zewnątrz zawsze zakładaj rękawiczki, które ochronią dłonie przed zimnem i wiatrem. Korzystając z wszystkich powyższych rad, możesz łatwo sprawić, by Twoja skóra pozostała przez cały rok tak samo miękka, gładka i zdrowa.

Artykuł partnera