Zalety pudrów i podkładów do makijażu mineralnego

Makijaż mineralny jest bardzo popularny ponieważ jest trwały, nie podrażnia cery i zaskakuje nas kolorami. Cienie, podkłady czy korektory mineralne nie tylko podkreślą urodę w subtelny sposób, ale mają charakter środków pielęgnacyjnych. Warto sprawdzić dlaczego należy po te produkty sięgać. Makijaż mineralny wykonywany jest za pomocą kosmetyków, które nie mają syntetycznych składników podrażniających skórę. Sztuczne barwniki, substancje zapachowe i tłuszczowe obecne są w wielu produktach do makijażu i mogą powodować wysuszenie skóry, zatykają pory, mogą doprowadzić do alergii. Preparaty do makijażu mineralnego stworzone są z takich minerałów jak mika czy tlenki żelaza, cynku, tytanu, ultramaryny oraz karminu. Naturalne minerały są dokładnie oczyszczone i drobno mielone. Jednocześnie zachowują cenne właściwości. 

Mika 

Mika to popularny składnik pudrów i podkładów mineralnych. Delikatnie rozświetla skórę i poprawia przyczepność kosmetyków, zbiera nadmiar wydzielanego sebum. Dobrze sprawdza się jako wypełniacz kosmetyków naturalnych, czyli substancja która pozwala uzyskać dobrą konsystencję i objętość produktu. Tlenki żelaza są dostępne w różnych kolorach i mieszając je będzie można otrzymywać paletę pięknych odcieni brązu od chłodnych tonów po ciepłe jasne kolory. 

makijaż

Tlenki cynku (zinc oxide) i dwutlenki tytanu (titanium doxide) to pigmenty białe, rozjaśniają nasycone barwy oraz służą jako wypełniacze kosmetyków. Zawierają naturalny filtr UV a więc będą chronić skórę przed złym promieniowaniem. Dzięki zawartości białych pigmentów kosmetyk ma lepszą właściwość kryjącą oraz trwałe. Tlenek cynku dodatkowo ma właściwości antybakteryjne i ściągające, co będzie ważne przy cerze trądzikowej. Ultramaryna jest wykorzystywana by nadać kosmetykom barwę niebieską, a tlenki chromu to pigmenty w różnych odcieniach zieleni. 

Kosmetyki naturalne – składniki

Składniki mineralne kosmetyków do makijażu pozwalają zatuszować mankamenty i podkreślić atuty urody. Mają również działanie o pielęgnacyjnym charakterze. Przede wszystkim pozwalają skórze oddychać, nie zatykają porów i chronią również przed fotostarzeniem. Poleca się je dla cery trądzikowej. Ze względu na lekką konsystencje i naturalny efekt produkty te są dobre dla dojrzałych kobiet. 

Kosmetyki dla cery trądzikowej

Dla cery trądzikowej warto wybrać pudry, podkłady czy korektory o właściwościach antybakteryjnych. Kosmetyki mineralne są dostępne w postaci sypkiej i należy nakładać je na twarzy przy użyciu pędzla albo puszka. Można tutaj wybrać specjalne pędzle z naturalnego włosia, które mają ułatwić nakładanie specyficznego produktu.

Sprawdź ofertę Earthnicity Minerals