Informacje o kolagenie do twarzy

Zmarszczki pojawią się wcześniej czy później u wszystkich. Nie da się całkowicie przed nimi uchronić. Można jednak działać w celu zmniejszenia ich ilości oraz opóźnienia ich wystąpienia. Wpływa na to właściwa dieta i odpowiednia pielęgnacja twarzy. Im jest się starszym, tym skóra traci więcej elastyczności albo robi się przesuszona. Skóra traci kolagen, który jest odpowiedzialny za sprężystość, czyli brak zmarszczek.

Przyczyny pojawiania się zmarszczek są różne: to zbyt częste wystawianie się na działanie słońca, zbyt częste chodzenie do solarium, nieuregulowana mimika twarzy, odwodnienie, działanie środowiska, nieodpowiednia pielęgnacja skóry.

Zmarszczki mają różne rodzaje. Jedne pojawiają się przez skurcz mięśni twarzy – to kurze łapki albo te na czole – zmarszczki utrwalone koło nosa i ust.

Kolagen na zmarszczki

Po raz pierwszy zmarszczki mogą się pojawić między 25. a 30. rokiem życia. Na początek widoczne są linie koło nosa, ust i oczu. To zmarszczki mimiczne, czyli wynikające z mimiki twarzy. Im więcej lat, tym mniej elastyczności, dlatego twarz staje się coraz bardziej pomarszczona.

Wielu zastanawia się, czy da się zmarszczki zmniejszyć albo usunąć. Reklamowane preparaty często nie przynoszą żadnych korzyści, a myśl o interwencjach chirurgicznych napawa lekiem? Wtedy zdecydowanie warto skorzystać z kolagenu.

kolagen do twarzy

Co to jest kolagen?

Kolagen to białko tkanki łącznej. Dzięki niemu skóra może być odpowiednio napięta. Elastyna i kreatyna pomagają kolagenowi działać i zapewniają nawilżenie, elastyczność i jędrność skóry. Od 25. roku życia ilość kolagenu zaczyna się zmniejszać. Od 30. roku życia zaczynają znikać gruczoły łojowe i potowe, skóra się wysusza i w związku z tym pojawiają się zmarszczki. Obrót kolagenu w organizmie nadal się odbywa, ale synteza kolagenu rozpuszczalnego zaczyna być przyćmiewana przez procesy degradacji.

Aby ilość zmarszczek zmniejszyć, trzeba dostarczyć skórze kolagen, odpowiadający za elastyczność. Wygładzenie skóry pojawi się już po miesiącu stosowania kolagenu dwa razy dziennie. Najlepiej jest go nakładać po kąpieli, gdy skóra jest lekko wilgotna. Krem trzeba właściwie rozprowadzić, aby po 2-3 minutach mógł wchłonąć się w skórę i odbudować strukturę białkową. Po kilku tygodniach zmarszczki powinny zniknąć. Trzeba pamiętać, żeby nie przesadzać z ilością kremu, jaki się na co dzień stosuje.

Istota pielęgnacji

Pielęgnacja skóry to najważniejsza kwestia, jeśli chodzi o zapobieganie pojawieniu się zmarszczek – trzeba oczywiście dobrać właściwe kosmetyki. Kremy nawilżające i kremy pod oczy to jedne z najważniejszych kosmetyków, które trzeba starannie dobierać do rodzaju swojej skóry. Koniecznie trzeba też codziennie wykonywać dokładny demakijaż twarzy, aby idealnie oczyszczona skóra mogła się wzbogacać substancjami odżywczymi, które stosuje się na noc. Dobry krem do twarzy powinien zawierać przede wszystkim kolagen oraz koenzym Q10. W zimie konieczne jest stosowanie kremu chroniącego przed mrozem, a latem takiego, który chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dobrze jest wykonywać peelingi złuszczające naskórek i maseczki. W aptekach i sklepach kosmetycznych znajduje się mnóstwo takich preparatów. Duże znaczenie mają też zabiegi z salonów kosmetycznych. Skórę warto wspierać także odpowiednią dietą bogatą w witaminy A, B, C, E. Aby skóra była właściwie wilgotna, trzeba pić dużo wody mineralnej. Przeciwutleniacze np. z zielonej herbaty działają przeciwko wolnym rodnikom. Suszone morele ze źródłem prowitaminy A opóźniają procesy starzenia się skóry.

 

Zobacz więcej na: odlot.com.pl