Usuwanie tatuażu za pomocą lasera

Usuwanie tatuażu to trudne zadanie, do którego przygotowujemy się długimi miesiącami. Podjęciu takiej decyzji towarzyszą niejednokrotnie obawy o to, czy laserowe usuwanie tatuażu to na pewno najlepsze rozwiązanie, czy nie pozostaną po nim blizny, czy tatuaż rzeczywiście można skutecznie usunąć. Zapytaliśmy eksperta. Doktor Krzysztof Miracki z Kliniki Miracki udzielił nam odpowiedzi na najczęstsze pytania pojawiające się w związku z zabiegami usunięcia tatuażu.

- Jak usunąć tatuaż?

Obecnie rynek medycyny estetycznej dysponuje jednym, najlepszym rozwiązaniem na skuteczne usuwanie tatuażu. Jest to laser PicoSure. Laser pikosekundowy daje najszybsze i najbardziej efektywne rezultaty redukcji i usuwania tatuażu. Oczywiście można skorzystać też z bardziej tradycyjnych metod lub z laserów starszych generacji, jednak laser do usuwania tatuażu, który poradzi sobie z każdym rodzajem tatuażu - nawet tym kolorowym to właśnie Picosure. To bardzo silny laser medyczny, który zamienia światło lasera w wiązkę energii kinetycznej, na skutek czego pigment tatuażu zostaje rozbity w organizmie w pył, a następnie bez problemu wydalony przez układ limfatyczny na zewnątrz organizmu.

- Usunięty tatuaż nie zostawia żadnych śladów?

- Usuwanie tatuażu laserem to metoda najskuteczniejsza właśnie dlatego, że nie pozostają po zabiegu ślady. Laser PicoSure usuwa tatuaż nie pozostawiając blizn i radzi sobie doskonale z każdym rodzajem barwnika - oczywiście poza białym. Po wykonaniu serii zabiegów, która w przypadku lasera PicoSure jest dosyć krótka - na ogół wystarcza od 6 do 8 zabiegów - może na skórze pozostać tak zwana linia demarkacyjna, czyli jaśniejsze odbarwienie skóry, ale ona po jakimś czasie samoczynnie znika. 

- Jak można najkrócej opisać efekty usuwania tatuażu?

- Końcowy efekt laserowego usuwania tatuażu to oczywiście gładka skóra, pozbawiona niechcianej „ozdoby”. Naturalnie trzeba na niego poczekać - żaden tatuaż nie zostanie usunięty podczas jednej czy dwóch sesji. Natomiast już po pierwszym zabiegu pacjent widzi znacząca różnicę - tatuaż blednie po każdym kolejnym zabiegu i rezultaty, choć pojawiają się stopniowo, są nie do przeoczenia już po pierwszej sesji. Laserowe usuwanie tatuażu zbiera wśród pacjentów znakomite opinie. Choć często podchodzą z nieufnością do wykonania pierwszego zabiegu - praktycznie nie zdarza się, żeby po pierwszej sesji nie kontynuowali terapii. 

- Czy można wykonać laserowe usuwanie tatuażu w Warszawie?

- Oczywiście, że tak. W naszej klinice, czyli w Klinice Miracki wykonujemy jako pierwsi i jak dotąd jedyni w Warszawie zabiegi usuwania tatuażu laserem PicoSure. Zakupiliśmy ten najnowocześniejszy laser jako pierwsza klinika w Polsce, więc, co również nie bez znaczenia, mamy na pewno największe doświadczenie przy tego rodzaju zabiegach. Dwa lata pracy z urządzeniem PicoSure pozwoliło nam nabrać największej praktyki i zdobyć bezcenną wiedzę. Dziś możemy z całą pewnością powiedzieć, że w zakresie skutecznego usuwania tatuażu Klinika Miracki jest najpewniejszym wyborem. Wiemy doskonale i podczas pierwszej konsultacji możemy ocenić ile sesji zajmie usuwanie konkretnego tatuażu, potrafimy rzetelnie doradzić i poprowadzić pacjenta przez całą, zaplanowaną terapię. 

Więcej informacji na temat laserowego usuwania tatuażu można znaleźć na stronie: http://klinikamiracki.pl/zabieg/usuwanie-tatuazu-pico-sure/

 

Artykuł sponsorowany