Owoce dla zdrowej cery

Zdrowa cera

Regularne jedzenie owoców zawsze przynosi nam mnóstwo korzyści. Są one bardzo bogatym źródłem witamin i minerałów, bez których nasz organizm nie może działać w pełni prawidłowo. Zawarte w nich składniki świetnie wpływają ponadto na naszą skórę, zatem jeśli ktoś chce cieszyć się pięknym i młodym wyglądem, to koniecznie musi o nich pamiętać w swojej diecie. Oczywiście, niektóre owoce mają w tej kwestii lepsze właściwości od innych.

Warto dowiedzieć się, które z nich należy wybierać aby móc cieszyć się faktycznie zdrową cerę.

Arbuz

Arbuz jest pierwszą propozycją dla osób, które dzięki diecie chcą zrobić coś dobrego dla swojej cery. Jest on doskonały przede wszystkim do nawilżania, bowiem w ponad 90% składa się z wody – dzięki niemu zapobiegniemy wysuszaniu się naszej skóry. Znajdziemy w nim ponadto bogaty zestaw witamin, które skutecznie hamują procesy starzenia się i sprawiają, że nasza skóra stale wygląda młodo i świeżo.

Truskawki

Truskawki to kolejny owoc, którego nie może zabraknąć w naszej diecie. Zawierają przede wszystkim sporo witaminy C, która wzmacnia odporność naszego organizmu – w tym również i skóry. Dzięki niej skóra staje się mniej wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych i najróżniejsze dolegliwości.

Ochrona skóry

Borówki

Borówki to dla naszej skóry prawdziwy eliksir młodości. Zawierają cenne witaminy A i K, które wzmacniają naszą cerę i hamują procesy starzenia się. Zawarte w nich minerały pomagają dodatkowo w walce z niektórymi chorobami skórnymi, takimi jak trądzik. Nie bez powodu borówka jest składnikiem wielu kosmetyków dostępnych obecnie w sklepach.

Zobacz również: Kompendium wiedzy o mezoterapii igłowej, zabiegu ujędrniania cery

 

Awokado

Awokado to owoc, który ma silne działanie ochronne dla naszej skóry. Chroni ją przede wszystkim przed działaniem promieni UV oraz różnych czynników atmosferycznych. Regularne spożywanie awokado może ponadto przywrócić zdrowie zniszczonej skórze – pomaga na przykład w leczeniu blizn po pryszczach.