Leczenie wypadania włosów

Piękne, zdrowe, zadbane, bujne włosy to dla wielu osób prawdziwy symbol piękna. Dlatego właśnie tak doskonale wyglądających włosów pragną zarówno kobiety jak i mężczyźni. Jednocześnie jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wypadanie włosów to zjawisko jak najbardziej naturalne, które będzie związane bezpośrednio z odnową włosów. Zakłada się, że normą jaką można zaakceptować będzie utrata 100 włosów dziennie. Mamy jednak takie osoby, które tracą tych włosów wyłącznie kilkanaście na dobę jak i też osoby, które tracą kilkaset. Sprawdź, co mówią specjaliści z danbron.pl

Tak naprawdę dużo będzie tutaj zależeć od uwarunkowań genetycznych, na które trzeba będzie zwrócić uwagę. Problem będzie pojawiał się w momencie, gdy zaczynamy zauważać, że wypada nam tych włosów nawet 2-3 razy więcej niż to było do tej pory. Jeśli chodzi o przyczyny takiego zjawiska może być ich naprawdę wiele i dlatego jeśli taki problem się pojawia nie można go bagatelizować i trzeba jak najszybciej udać się do dermatologa.

 

leczenie wypadania włosów

 

Jakie mogą być przyczyny wypadania włosów? 

Przede wszystkim, jeśli chodzi o przyczyny wypadania włosów należy wskazać na stres. Przepracowanie i zmęczenie również może być poważnym problemem. Jeśli ktoś ma niedobory snu, ruchu na świeżym powietrzu narażony będzie na wypadanie włosów. Do tego dochodzi również zła dieta, braki w makro oraz mikroelementach i witaminach. Może być problem z zaburzeniami hormonów tarczycy, przyjmowanie niektórych lekarstwa, przebycie ostrej choroby zakaźnej, zła pielęgnacja, suszenie wysoką temperaturą, prostowanie częste czy też farbowanie. Może występować również łysienie androgenowe, które będzie uzależnione genetycznie. W większości przypadków, jeśli chodzi o wypadanie włosów ten problem jest do pokonania. Trzeba będzie jedynie postarać się o to, by poznać jaka jest przyczyna wypadania i gdy to będzie już wiadomo możliwe stanie się zastosowanie odpowiedniego sposobu leczenia, który umożliwi pokonanie problemu. 

Jakie sposoby leczenia będzie można zastosować?

Jeśli chodzi o możliwe sposoby leczenia, gdy chodzi o wypadające włosy będzie można zastosować dwa rodzaje leczenia. Z jednej strony będzie to leczenie przyczynowe, w ramach którego realizować się będzie wpływ farmakologiczny na zmiany hormonalne. Z drugiej strony możliwe do zastosowania będzie również leczenie objawowe, które może być stosowane w momencie, gdy przyczyn łysienia nie będzie się dało pokonać. Ma to na celu poprawę ukrwienia mieszków włosowych, pobudzenie metabolizmu włosów a także możliwe usuwanie stanu zapalnego znajdującego się wokoło cebulki. Tak więc w zależności od tego jaki charakter ma nas problem zastosować można różne sposoby leczenia, jednak zawsze warto to leczenie stosować. Wypadanie włosów może bowiem być przykrym problemem i na pewno nie można go lekceważyć. Jeśli komuś zależy na pięknym wyglądzie to na pewno będzie także zwracał uwagę na to w jakim stanie znajdują się jego włosy. Ma to istotne znaczenie, ponieważ dzięki temu mamy gwarancje, że uda się nam poprawić wygląd, gdy włosy będą prezentowały się rzeczywiście perfekcyjne.

Więcej informacji na: chirurgia-estetyczna.com.pl