Podkład mineralny – kilka słów na temat kosmetyku oraz jego właściwości

Podkład mineralny to produkt, który zarówno tuszuje niedoskonałości cery, jak i wspomaga procesy leczenia zachodzące w skórze. Dlatego też decydując się na stosowanie podkładu mineralnego masz pewność, że nie szkodzisz swojej skórze. Obecnie na runku dostępna jest szeroka gama produktów tej kategorii pochodząca od producentów takich jak Annabelle Minerals, Lily Lolo, Earthnicity, bareMinerals. Poniższy artykuł pomoże Ci w doborze odpowiedniego podkładu mineralnego do Twoich potrzeb. Zatem zapraszamy do lektury.

Podkład mineralny to produkt niezwykle łagodny dla naszej skóry. Ten fakt zawdzięcza zawartości wyłącznie składników naturalnego pochodzenia takich jak: tlenek cynku, tlenek żelaza, dwutlenek tytanu, krzemionka oraz mika. Większość z nich wykazuje właściwości lecznicze (np. tlenek cynku przyśpiesza procesy gojenia wyprysków), a jakby było tego mało doskonale maskuje zarówno przebarwienia, jak i niedoskonałości skóry. Podkłady mineralne ze względu na swoją hipoalergiczną formułę były początkowo stosowane głównie przez kobiety u których przeprowadzono zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Na chwilę obecną są to produkty dedykowane do każdego rodzaju cery, chociaż największe korzyści ze stosowania podkładu mineralnego czerpią osoby z cerą wrażliwą i problematyczną. Polecamy zapoznać się z ofertą podkładów mineralnych na domiuroda.pl/.

Podkład mineralny – ich wpływ na skórę

Jak wspominaliśmy wcześniej korzystny wpływ wynikający z regularnego stosowania podkładów mineralnych wynika bezpośrednio z ich składu. 
Zawarty w nich tlenek cynku jest odpowiedzialny za regulowanie procesów związanych z wydzielaniem sebum. Dodatkowo łagodzi stany zapalne toczące się w skórze, przyśpiesza procesy gojenia oraz ma działanie antybakteryjnie. Jest związkiem o silnym działaniu antyoksydacyjnym, dzięki czemu hamuje także procesy starzenia. Z kolei dwutlenek tytanu jest naturalnym filtrem przeciwsłoneczny. Skutecznie chroniącym skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVB oraz UVA.

Dzięki niezwykle lekkiej formule bogatej w naturalne składniki, podkłady mineralne zarówno nie zapychają porów, jak i nie powodują efektu obciążenia skóry. Kosmetyki powstają na bazie 5 lub 6 minerałów. Ich skład pozbawiony jest substancji chemicznych takich jak: parabeny, konserwanty, oleje mineralne czy też silikony. To wszystko powoduje, że podkłady mineralne dedykowane są dla osób borykających się z cerą tłustą, trądzikową, a przy tym wrażliwą i z tendencjami do alergii. Doskonale sprawdzą się także u osób z cerę normalną lub mieszaną.

Podkład mineralny – jak poprawnie aplikować kosmetyk 

Podkłady mineralne są dostępne w formie sypkiej. Nie zmienia to jednak faktu, że jego aplikacja jest prostsza niż może się wydawać. Minerały zawarte w kosmetyku idealnie trzymają się skóry, dlatego już jedna cienka warstwa w zupełności wystarcza, żeby wyrównać koloryt cery oraz zatuszować drobne defekty skórne.
Warto mieć na uwadze fakt, że przed aplikacją podkładu mineralnego należy nanieść na twarz krem nawilżający. Zabieg ten nie tylko przedłuża trwałość makijażu, ale również spotęguje wrażenie naturalnego wykończenie.

Najłatwiej i najszybciej aplikować podkład mineralny na sucho przy pomocy pędzla kabuki lub też flat top o gęstym i zbitym włosiu. Ten drugi rodzaj pędzla gwarantuje mocny efekt krycia, natomiast kabuki nieco delikatniejszy.

Cały proces aplikacji odbywa się według następujących kroków: odrobinę podkładu umieść na wieczku opakowania, a następnie rozprowadź go po włosiu pędzla okrężnymi ruchami. Nakładanie produktu na twarzy, zacznij od  jej centralnej partii, a następnie kieruj się ku zewnętrznym. Jeżeli jedna warstwa nie pokrywa niedoskonałości w satysfakcjonującym dla Ciebie stopniu możesz zaaplikować kolejną warstwę kosmetyku. Nie musisz się obawiać, że podkład mineralny zacznie wyglądać sztucznie, ponieważ minerały w nim zawarte wtapiają się w cerę tak, że stają się niemal niewidoczne.

Podkład mineralny można również aplikować na mokro. Taki sposób nakładania daje zdecydowanie mocniejszy efekt krycia i powoduje, że kosmetyk dłużej trzyma się na twarzy. W tym celu przed aplikacją pędzel należy zwilżyć, tak żeby był lekko wilgotny. Ważne, aby pędzel nie był mokry. Następnie rozprowadź podkład na włosiu i stemplującymi ruchami rozpocznij aplikację na twarzy. Kolejnym krokiem jest roztarcie kosmetyku okrężnymi ruchami. Wilgoć zawarta w pędzlu powoduje, że wtłoczony w niego podkład mineralny nabiera kremowej konsystencji dzięki czemu mocniej przylega do skóry. Do spryskania pędzla możesz użyć wody termalnej lub nawilżającej mgiełki. Zastosowanie tego typu preparatów spotęguje pielęgnacyjne właściwości makijażu.