Jak nie dać się oszukać rezerwując nocleg?

Podróżowanie na własną rękę jest ciekawe, wygodne i często tańsze od zorganizowanego wypoczynku. Można zaobserwować, iż rośnie popularność serwisów internetowych zajmujących się rezerwacją noclegów.

Jak zabezpieczyć się przed rezerwacją i zapłatą za hotel, który w rzeczywistości nie istnieje lub wygląda inaczej niż w ofercie on-line?

Serwisów na których możemy znaleźć nocleg jest dużo, dlatego warto korzystać z tych, które mają dobrą opinię lub zostały sprawdzone przez naszych znajomych. Portale pośredniczące w organizacji noclegu mają obowiązek weryfikowania swoich partnerów – hoteli, hosteli, czy pensjonatów. Jednak w bazach może być nawet kilkaset tysięcy takich miejsc, dlatego dobrze jest zabezpieczyć się podwójnie. Decydując się na wypoczynek w Polsce, warto dodatkowo sprawdzić  wiarygodność płatniczą  wybranego hotelu czy pensjonatu w serwisie infoKonsument.pl.

Rezerwacja noclegów

Jak mówi newsrm.tv  Anna Pakulska, dyrektor sprzedaży w Obszarze Klienta Strategicznego w Rejestrze Dłużników ERIF Biurze Informacji Gospodarczej S.A. warto przyjrzeć się formie opłaty za nocleg. Bardzo często już w momencie rezerwacji on-line trzeba zapłacić zaliczkę lub pełną kwotę. Zdarza się jednak, że dany hotel oferuje możliwość zapłaty za pobyt na miejscu, w dniu przyjazdu. Dokonując rezerwacji, warto sprawdzić, jak możemy rozliczyć się z wybranym hotelem.

Jakich danych osobowych może wymagać portal, za pośrednictwem którego rezerwujemy nocleg? Czy hotel może zatrzymać nasz dowód osobisty?

Źródło: newsrm.tv