Paryż, Rzym czy Amsterdam? Czyli Walentynki last minute

Paryż, Londyn a może Rzym?

To miasta, które szczególnie w Walentynki odwiedzają Polacy. Ostatni rok przyniósł prawdziwy boom – na wyjazd w czasie święta zakochanych zdecydowało się o ponad 100 proc. więcej Polaków niż w 2014 roku, wynika z analizy serwisu Fru.pl.

- Mamy taki top nasz europejski i te miejsca także bardzo chętnie odwiedzamy w czasie Walentynek. Są to Paryż, Londyn i Rzym. Polacy stają się coraz bardziej otwarci jeżeli chodzi o podróżomanie w tym czasie i równie chętnie wybierają Amsterdam czy Sztokholm. W tym roku bardzo duże zainteresowanie widzimy jeżeli chodzi o Barcelonę – mówi newsrm.tv Izabela Ostrowska Fru.pl.

Ciekawą propozycją jest też Sztokholm, nazywany „Wenecją Północy”. Miłośnicy zabytków chętnie odwiedzą Gamla Stan, jedną z najlepiej zachowanych starówek w Europie lub liczne muzea, a ci, którzy wolą aktywny wypoczynek, będą zachwyceni Archipelagiem Sztokholmskim. Warto zobaczyć także Djurgarden – uroczą zieloną wyspę, jedno z ulubionych miejsc mieszkańców szwedzkiej stolicy.

Wyjazd na walentynki

– Chociaż kraje skandynawskie kojarzą się raczej z wysokimi kosztami utrzymania, kilkudniowy wyjazd do Sztokholmu nie wiąże się z wielkim wydatkiem. Przede wszystkim, do Szwecji dolecimy bardzo tanio – w tej chwili ceny biletów, nawet na walentynkowy weekend, zaczynają się od kilkudziesięciu złotych za podróż, więc oszczędności związane z przelotem zrekompensują wyższe wydatki na miejscu – mówi  Maciej Knopa, travel manager Fru.pl. Co więcej, w przypadku podróży w połowie lutego, średnia kwota, jaką wydamy na zakwaterowanie i podróż, należy do najniższych w Europie Zachodniej.

– Wielu pasażerów decyduje się w tym czasie na wyjazdy typu city break, czyli kilkudniowe podróże łączące przelot i hotel. Dzięki temu można łatwo i szybko zorganizować swoją wyprawę, nie przepłacając, a przy tym czas na miejscu spędzić w dowolny sposób. Jedni wolą spokojny, romantyczny weekend, drudzy intensywne dni przeznaczone na zwiedzanie i poznawanie nowego miejsca. Wśród tego typu pakietów Sztokholm w Walentynki należy do najtańszych – lepsze ceny możemy upolować tylko w Belgii. Flandria, z bajkową Brugią i z Brukselą, światową stolicą czekolady, to również świetny wybór na święto zakochanych – podpowiada Maciej Knopa.

Źródło: newsrm.tv