Gdzie w Europie można spędzić tani urlop?

Niezwykłe miejsca na tani urlop w Europie

Europa jest doskonałym kontynentem dla każdego, kto chce spędzić urlop w ciekawym miejscu. Kraje zachodnie często kojarzą się nam z dość wysokimi cenami, ale warto pamiętać, że możliwości turystyczne wcale nie ograniczają się tylko do nich. Dobrze jest zapoznać się z najpiękniejszymi miejscami w Europie, w których można naprawdę miło spędzić swój czas i cieszyć się dogodnymi cenami.

Słowenia

Słowenia jest jedną z najciekawszych propozycji. Państwo jest naprawdę piękne i posiada niezwykle interesującą kulturę, chociaż jednocześnie często o nim zapominamy i pomijamy w naszych wakacyjnych planach. Jest ona stosunkowo niewielka, a ponadto leży w pobliżu innych, znacznie bardziej znanych państw – Chorwacji, Włoch czy Austrii. W rzeczywistości Słowenia potrafi być równie piękna i fascynująca, a przy okazji jest z reguły o wiele tańsza.

Ceny są tu naprawdę niskie – zarówno jeśli chodzi o noclegi, jak i podstawowe usługi. W Słowenii możemy znaleźć dosłownie wszystko. Są tu piękne góry w których można jeździć na nartach, są też wspaniałe, ciepłe plaże. Nie brakuje również historycznych miast, na czele ze stolicą, w których możemy podziwiać mnóstwo interesujących zabytków.

Albania

Kolejną ciekawą pozycją na mapie Europy jest Albania. Na temat tego kraju funkcjonuje wiele nieprawdziwych i bardzo krzywdzących mitów, mówiących chociażby o ogromnej przestępczości jaka tam panuje. W rzeczywistości jest to państwo znacznie bezpieczniejsze niż sądzi wielu ludzi, pełne bardzo przyjaznych i gościnnych mieszkańców. Kraj jest stosunkowo mało znany wśród polskich turystów, chociaż może zaoferować mnóstwo wspaniałych rzeczy. Urzekają przede wszystkim albańskie krajobrazy, które stanowią połączenie piękna śródziemnomorskiego wybrzeża ze wspaniałymi, górskimi terenami.

Albania sama w sobie posiada również niezwykle ciekawą kulturę, mocno różniącą się od tej w otaczających ją krajach. Jeśli chodzi o historyczne miejsca, to na szczególną uwagę zasługuje naturalnie Tirana, stolica Albanii. Ceny właściwie w każdej części kraju są bardzo niskie. Obecnie można zauważyć znaczny wzrost zainteresowania Albanią, przez co znajdziemy wiele interesujących ofert biur podróży.

Wczasy w Europie

Wbrew pozorom, dobrym pomysłem na tani wakacje jest wybranie się na greckie wyspy. Kraj ten zalicza się do najpopularniejszych pod względem turystycznym w Europie, przez co wydaje się, że spotkamy się tam z wielkimi cenami. W rzeczywistości jednak koszty podróżowania na niektórych wyspach mogą być znacznie niższe niż w pozostałej części kraju, zwłaszcza kontynentalnej.

Greckie wyspy

Ponadto Grecja od długiego już czasu zmaga się z poważnym kryzysem ekonomicznym który sprawia, że w ostatnich latach ceny w tym kraju znacznie zmalały. Warto szukać małych, mniej znanych wysp. Nie tylko spędzimy tam czas naprawdę tanio, ale również będziemy mogli cieszyć się wypoczynkiem w ciszy, z dala od wielkich tłumów. Tutejsze plaże będą w stanie zachwycić nawet najbardziej wybrednych podróżnych.

Berlin

Zaskakującą pozycją na tej liście jest Berlin. Należy on przecież do najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych miast w Europie, a ponadto jest stolicą kraju, który nam kojarzy się raczej z dość wysokimi cenami. W rzeczywistości jednak sam Berlin jest tańszy niż miejsca takie jak Paryż czy Londyn.