Musujące kule do kąpieli – jak zrobić je własnoręcznie?

Jak zrobić musujące kule do kąpieli domową metodą?

Musujące kule stanowią doskonały dodatek dla każdej relaksującej kąpieli. Wyglądają bardzo pięknie – i pachną jeszcze piękniej. Jest to również świetny pomysł na ciekawy prezent dla drugiej osoby z jakiejkolwiek okazji. Takie kule są powszechnie dostępne w sklepach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać je samodzielnie. Nie jest to nic trudnego i wcale nie potrzebujemy do tego zbyt wielu składników.

Czego potrzebujesz?

Lista produktów które potrzebne są do wykonania takich kul to: soda oczyszczona, kwasek cytrynowy, skrobia ziemniaczana, olej kokosowy i oliwa z oliwek. Potrzebne są również odpowiednie składniki to uzyskania oczekiwanego koloru. Można skorzystać w tym celu ze specjalnych barwników, choć równie dobrze sprawdzają się niektóre przyprawy, takie jak cukier wanilinowy. Potrzebne są również okrągłe pojemniki do uformowania naszych kul; dobrze sprawdzają się na przykład silikonowe foremki, w których przygotowuje się lodowe kule.

Domowa kąpiel

Krok po kroku

Wszystkie suche składniki przesypujemy do miski i dokładnie ze sobą mieszamy. W drugiej misce mieszamy płynne produkty. Obie mieszaniny łączymy w jednej misce i przez pewien czas dokładnie mieszamy – otrzymana mikstura powinna mieć formę przypominającą mokry piasek. W przypadku uzyskania zbyt suchej mieszanki można dolać nieco więcej oliwy z oliwek lub oleju kokosowego.

Kiedy uzyskamy odpowiedni efekt, napełniamy mieszaniną okrągłe pojemniki; trzeba zrobić to w taki sposób, aby zawartość była w nich dobrze ubita. Tak przygotowane kule należy zostawić na kilka godzin, lub najlepiej na całą noc. Po pewnym czasie będą gotowe do użycia.