Osocze bogatopłytkowe - czy warto zdecydować się na zabieg?

Medycyna estetyczna oferuje nam coraz to nowsze sposoby na poprawę naszego wyglądu. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, jednak efekty jakie nam gwarantują są w większości przypadków po prostu spektakularne. W ostatnich latach, bardzo popularne stały się zabiegi mezoterapii wykorzystujące osocze bogatopłytkowe. Warto zatem poszerzyć swoją wiedzę na temat tego naturalnego sposobu na zregenerowanie naszej starzejącej się skóry. Opinie na temat zabiegu są w większości niezwykle pochlebne.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym - co nam daje?

Z pewnością dla sporej grupy pacjentek najważniejszą kwestią jest to, na jakie efekty takiego zabiegu możemy liczyć. A te są naprawdę spektakularne, co jest zasługą zastosowania właśnie osocza bogatopłytkowego.

Nasza skóra z wiekiem traci niestety zdolność do szybkiej, samoistnej odbudowy jej komórek. To właśnie z tego powodu staje się ona znacznie mniej sprężysta i pojawiają się na niej zmarszczki. Jeśli chcemy w naturalny sposób zatrzymać ten proces, możemy wykorzystać do tego celu właśnie osocze bogatopłytkowe, które jest odwirowywane z naszej krwi przed samym zabiegiem. Następnie jest ono wstrzykiwane do wnętrza zmarszczek na naszej twarzy, szyi lub dekolcie i niemal natychmiast zaczyna swoje zbawienne działanie.

Osocze skutecznie pobudza komórki macierzyste i znacząco poprawia proces produkcji kolagenu. A przecież wszyscy wiemy, że to właśnie dzięki odpowiedniej ilości kolagenu, nasza skóra jest jędrna i elastyczna. Zastosowanie osocza może zatem poprawić jej wygląd i sprawić, że zmarszczki staną się mniej widoczne.

osocze bogatopłytkowe

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym - jak wygląda zabieg?

Zabieg w gabinecie medycyny estetycznej, w którym wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe, składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich polega na pobraniu od pacjentki niewielkich ilości krwi. Jest ona gromadzona w specjalnych probówkach, które następnie trafiają do wirówki laboratoryjnej. To właśnie wtedy rozpoczyna się etap drugi, w trakcie którego następuje wirowanie krwi pobranej od pacjentki. W rezultacie, osocze zawierające płytki krwi zostaje oddzielone od leukocytów oraz erytrocytów i praktycznie jest gotowe do użycia. Trzeci etap zabiegu to oczywiście wstrzykiwanie osocza do skóry na wybranym obszarze ciała. Dokonuje się tego z zastosowaniem techniki mezoterapii. Cały zabieg może trwać od pół godziny do 60 minut. Zależy to przede wszystkim od tego, jak duży obszar ciała będzie mu poddawany.

Osocze bogatopłytkowe - efekty

Już 48 godzin po wykonanym zabiegu, w skórze zaczyna się intensywny proces przebudowy tkanek. Widoczne efekty działania osocza można natomiast zauważyć po około dwóch tygodniach. Pozostaje jednak pytanie, jak długo będą się one utrzymywać? Wiele zależy tutaj od samej pacjentki, jej stylu życia oraz stosowanej pielęgnacji skóry. W większości przypadków, rezultaty poddania się zabiegowi mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, mogą się utrzymywać od 6 do nawet 12 miesięcy. Jest to zatem naprawdę długi czas, w którym możemy się cieszyć pięknym wyglądem naszej skóry.

Więcej na stronie klinikamurano.com

MURANO Klinika Dermatologii, Medycyny Estetycznej ul. Pokorna 2 lok. U8, 00-199 Warszawa. Tel. tel. 22 252 82 82.