Idealne drugie śniadanie dla dziecka

Jak przygotować drugie śniadanie dla dziecka?

Drugie śniadanie to bardzo ważny posiłek dla każdego z nas. Dzięki niemu w pracy lub w szkole możemy zrobić sobie krótką przerwę aby coś przegryźć. Uzupełniamy przy tym niedobory energii i zyskujemy nowe siły na dalszą część dnia. Rodzice, którzy muszą przygotowywać takie drugie śniadanie dla swoich dzieci do szkoły często stoją niestety przed niemałym wyzwaniem.

Krok 1. Nie tylko zawartość się liczy

Dzieci nierzadko bywają dość wybredne, zatem trudno jest znaleźć coś, co idealnie trafi w ich gust. Warto zatem pomyśleć nad najciekawszymi pomysłami na taki posiłek. Dzięki temu zyskamy dobre inspiracje do przygotowywania śniadania, które nasz maluch będzie zjadał ze smakiem. W przypadku małych dzieci bardzo ważne jest samo opakowanie, w jakim zostaje podane śniadanie. Warto postarać się o coś kolorowego, nawiązującego na przykład do postaci z ulubionych bajek malucha. Dzięki temu dziecko będzie sięgało po nie częściej i z większą ochotą. Jeśli przygotowujemy dla dziecka kanapki, to warto pokusić się o nieco kreatywności i niestandardowe rozwiązania.

Krok 2. Pozwól dziecku wybrać

Przede wszystkim ważne jest tutaj ciągłe urozmaicanie menu – jeśli kanapki codziennie będą z tym samym, to dziecko szybko się nimi znudzi i nie będzie jadło ich tak chętnie. Dobrze jest wybierać takie menu z samym maluchem. Niech dziecko samo określi, co lubi najbardziej i powie, jakie kanapki mu smakują. Ważne jest wykorzystanie w takich kanapkach odpowiednich produktów.

Posiłek dla dziecka

Krok 3. Świeże pieczywo

Warto postarać się przede wszystkim o świeże pieczywo, bowiem czerstwy chleb może szybko zniechęcić nasze dziecko do drugiego śniadania.

Krok 4. Niespodzianka

Do pudełka z kanapkami warto od czasu do czasu wrzucać małą niespodziankę dla dziecka. Może to być niewielka przekąska – ulubiony batonik czy inne słodycze. Nie powinien to być oczywiście główny posiłek naszego malucha, ale coś, co urozmaici kanapki. Czasami można wrzucić do pudełka mały liścik od rodziców – coś takiego sprawi maluchowi ogromną radość.